احمدی‌نژاد؛محاکمه یا نامزد انتخابات
احمدی‌نژاد؛محاکمه یا نامزد انتخابات
با شبکه‌هاي خارجي سخنراني مي‌کند، بيانيه مي‌دهد، به وليعهد عربستان نامه مي‌نويسد و... پررنگ‌ترين گمانه براي چنين اقداماتي ماندن و ديده شدن است. پر بيراه نيست مانند انتخابات 96 که کانديداي رياست‌جمهوري و ردصلاحيت شد براي کانديداتوري 1400 هم به ميدان بيايد
 • با شبکه‌های خارجی سخنرانی می‌کند، بیانیه می‌دهد، به ولیعهد عربستان نامه می‌نویسد و… پررنگ‌ترین گمانه برای چنین اقداماتی ماندن و دیده شدن است. پر بیراه نیست مانند انتخابات ۹۶ که کاندیدای ریاست‌جمهوری و ردصلاحیت شد برای کاندیداتوری ۱۴۰۰ هم به میدان بیاید و زمانی که ردصلاحیت احتمالی مواجه شد، حاشیه‌سازی دیگری داشته باشد. «احمدی‌نژاد را محاکمه کنید» این خواسته تعداد زیادی از افراد است که پس از پایان کار دولت دهم مطرح شد اما آنانی که متقاضی محاکمه احمدی‌نژاد بودند، در دایره اصولگرایی به‌ویژه اصولگرایان حامی او در ۸ سال ریاست‌جمهوری‌اش نبودند بلکه اصلاح‌طلبانی بودند که می‌دانستند اقدامات رئیس دولت‌های نهم و دهم و نزدیکانش چه مشکلاتی در تمام حوزه‌ها به‌ویژه اقتصاد برای کشور فراهم کرده است. مشایی و بقایی که دو یار معروف احمدی‌نژاد هستند محاکمه شدند و به زندان رفتند اما اکنون شرایط به نحوی شده که اصولگرایان حامی او هم خواستار محاکمه‌اش شده‌اند.

  باید محاکمه شود

  دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد می‌خواهد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده شرکت کند، به فرارو گفت: با توجه به اینکه وی در زمانی‌که به‌عنوان رئیس‌جمهور فعالیت می‌کرد، صدمات و خیانت‌های زیادی را انجام داده، باید محاکمه شود، نه اینکه بدون هزینه هر کاری که دلش می‌خواهد را انجام دهد، او تنها رئیس‌جمهوری بود که بیشترین اخطار و تذکرات را از جانب مقام معظم رهبری بابت اقدامات که انجام داده، دریافت کرده است. احمد کریمی‌اصفهانی افزود: او در دوران ریاست‌جمهوری خود نه‌تنها به باور‌های انقلاب هیچ‌گونه اعتقادی نداشت، بلکه اصل اسلام و مسلمانی را زیر سوال برده، همچنین با طرح مباحث انحرافی مانند اسلام ایرانی در عمل و به‌وضوح نشان داد که هیچ اعتقادی به نظام، انقلاب و ولایت ندارد، تنها حرف راستی او در این دوران زده این است که او اصولگرا نبوده، بلکه وی با رای و با حمایت اصولگرایان به ریاست‌جمهوری رسیده است. اما در همان ابتدای کار خود به آرمان‌های اصولگرایی پشت کرد.

  باید پاسخگو باشد

  این فعال سیاسی اصولگرا بیان داشت: هزینه پاسخگو کردن احمدی‌نژاد و بازخواست او بابت اقداماتی که انجام داده بسیار کمتر از هزینه ردصلاحیت هر دفعه اوست، بنابراین یکبار برای همیشه باید با او برخورد شود، تا دیگر اینگونه با برگزاری هر انتخاباتی برای کشور ماجرا درست نکند، بنابراین باید یکبار برای همیشه با او برخورد کرد تا چنین هزینه‌های دیگر برای کشور ایجاد نشود. وی اضافه کرد: در زمینه اقداماتی که احمدی‌نژاد انجام داده، بسیاری از بزرگان و شخصیت‌های برجسته نظام ناراضی هستند، حتی در این رابطه یکی از شخصیت‌های نظام اقدامات او را از جنس کار‌هایی که بنی‌صدر در ابندای انقلاب انجام داد، دانست، بنابراین با توجه به چنین ظلم‌هایی که احمدی‌نژاد کرده است، باید بابت رفتار‌های خود پاسخگو باشد.

  خسارات به کشور در دوران احمدی‌نژاد

  حسین کنعانی‌مقدم فعال سیاسی اصولگرا هم با تاکید بر اینکه آزموده را آزمودن خطاست، اظهار داشت: احمدی‌نژاد هنوز بابت ۸ سال ریاست‌جمهوری خود پاسخگو نبوده و هیچ توجیهی وجود ندارد که احمدی‌نژاد دوباره بخواهد در صحنه حاضر شود. کنعانی‌مقدم گفت: خود او نیز می‌داند که نمی‌تواند از سد فیلتر شورای نگهبان عبور کند، بنابراین مانور سیاسی می‌دهد. در وهله اول باید دید که جایگاه سیاسی احمدی‌نژاد در حال حاضر چیست. او با اظهاراتی که انجام می‌دهد، می‌خواهد خود را در جایگاه منتقد و اپوزیسیون جا بزند، درحالی‌که بسیاری از خساراتی که به کشور وارد شد، در زمان ریاست‌جمهوری او بود. وی گفت: دیگر کشور با طناب پوسیده احمدی‌نژاد به چاه نخواهد افتاد، او و دارودسته‌اش با اظهاراتی که انجام می‌دهند، به‌دنبال یارگیری هستند، این جماعت گاهی با اظهاراتی که ضدانقلاب می‌زنند نیز هم‌نوا می‌شوند، بنابراین احمدی‌نژاد و سایر همفکران او دیگر هیچ جایگاهی در سپهر سیاسی کشور ندارند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  • منبع خبر : روزنامه آرمان ملی