انتخابات ۱۴۰۰ نقطه عطف است
انتخابات ۱۴۰۰ نقطه عطف است
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان انتخابات سال ۱۴۰۰ را نقطه عطف دانست و گفت: بستر لازم برای تشکیل دولت جوان حزب الله درحال فراهم شدن است، نباید سهم مشارکت عمومی در انتخابات پایین بیاید بنابراین دانش‌آموزان انقلابی باید کمک کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری روز سه شنبه دراجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: وجود تشکل‌ها در نظام تعلیم و تربیت برای آموزش و پرورش مغتنم است و یک فرصت برای نقش آفرینی‌های انقلابی برای آن تشکل خواهد بود.

وی افزود: برگزاری این کنگره فرصت مغتنم برای همفکری، نگاهی به اهداف پیش رودر آینده، تجدید پیمان و تاکید بر نقش اصلی اعضای دانش‌آموز در تشکیلات است.

وی با بیان این که امسال سال تحصیلی به گونه‌ای متفاوت با سال‌های گذشته آغاز شد، افزود: رهبر معظم انقلاب در آغاز سال تحصیلی یک مجموعه مهمی از راهبرد و خط مشی‌ها را برای نظام تعلیم و تربیت ترسیم فرمودند و تربیت انسان تراز انقلاب اسلامی و موضوع تحول بنیادین و الزامات آن مورد اهمیت قرار گرفت.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یادآور شد: ایشان یک افق تازه و روشن را برای آموزش و پرورش گشودند بنابراین افق ترسیم شده برای تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز گرانقدر و ارزشمند است چراکه مطالبه عالمانه رهبری باید در دستور کار قرار گیرد و هم نقش آفرینی تشکیلات در تحقق این رهنمودها اهمیت بسیاری دارد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان این که نظریه مقاومت فعال کلید تمام موفقیت‌های انقلاب در مسیر پیش رو است، ادامه داد: هدف گذاری برای ایران قوی بواسطه دستیابی به تعلیم و تربیت قوی و با حضور موثر تشکلی قدرتمند، تربیت جوان مومن قوی و شایسته صورت می‌گیرد.

وی با یادآوری این که حفظ و تقویت بنیه هویتی نسل جدید و دستیابی به هویت آرمانی و انقلابی دستور کار اتحادیه انجمن‌های اسلامی قرار دارد، گفت: این انجمن یک جمع تشکلی فکری است که باید از آن مراقبت شود و از سلسله آفت‌ها در امن باشد. وجود این تشکل در تعلیم و تربیت نه تنها برای آموزش و پرورش مغتنم است، بلکه  یک فرصت برای نقش آفرینی‌های انقلابی برای آن تشکل نیز خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان افزود: در حال حاضر در ورود به قرن پانزدهم و سرنوشت ساز برای امت اسلامی هستیم، همچنین اکنون از یک نقشه به روز رسانی شده ایران قوی به زبان جوانان یعنی بیانیه گام دوم برخوردار هستیم. تشکیلات انجمن اسلامی دانش آموزان در زمینه بیانیه با روحیه انقلابی و جهادی گام‌هایی برداشته است که البته کافی نیست و باید تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: شرایط جنگ برای جوانان باید الگوسازی شود، از این رو تشکیلات اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان این موضوع را برای جوانان ترسیم می‌کند.

به گفته وی، نیرو و جریان سازی دو راهبرد اساسی است که باید به آنها تاکید شود. همچنین هوشمندسازی، شبکه سازی و جبهه سازی نیز از جمله راهبردهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان این که برنامه زدگی و اداری زدگی آفت‌های تهدیدکننده تشکیلات انجمن است، گفت: باید از اکنون تا بهمن ماه فراخوانی برای شرکت در فضای مجازی وجود داشته باشد.

حاج علی اکبری همچنین تصریح کرد: سالگرد حاج قاسم سلیمانی نیز را درپیش است، از این رو بازخوانی و ارائه مکتب این سردار به بیان دانش‌آموزی یکی از رسالت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی است که باید با به کارگیری ایده‌ و طرح‌های خلاق از این فرصت استفاده شود.

وی ادامه داد: همچنین دهه فجر نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که باید به تجمع و تداوم فعالیت دانش‌آموزان در فضای مجازی و ادامه نهضت مدرسه انقلاب توجه شود.

وی گفت: باید در این زمینه مراقب آشوب‌های دشمن باشیم. تلاش کنیم سهم مشارکت عمومی پایین نیاید و این جهت گیری آسیبی نبیند در این جا دانش‌آموزان انقلابی باید کمک کننده باشند.

به گزارش ایرنا، دومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبر  نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اردوگاه شهید باهنر و اعضای این اتحادیه به صورت مجازی گشایش یافت.

این إجلاس تا ٣٠ آبان با حضور دانش آموزان سراسر کشور به صورت برخط برگزار می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای