ممنوعیت تبلیغات میدانی و میتینگ‌ها در انتخابات ۱۴۰۰
ممنوعیت تبلیغات میدانی و میتینگ‌ها در انتخابات ۱۴۰۰
رئیس ستاد انتخابات کشور: تبلیغات و حضور میدانی طرفداران و دواطلبان، مانند انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی ممنوع است.
  • به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای جمال عرف درباره پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیشنهاد ما این است که زمان اخذ رأی را از یک روز به ۲ روز افزایش دهیم.
    وی افزود: البته قانون اجازه برگزاری انتخابات در ۲ روز را نداده است، اما ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌تواند با تصویب این موضوع (۲ روزه‌شدن انتخابات) دست ما را در این زمینه باز بگذارد.
    معاون سیاسی وزیر کشور گفت: پیشنهاد دیگر ما افزایش شعب اخذ رأی است و اگر فرضا ۶۰ هزار شعبه داریم، این تعداد را به ۸۰ هزار شعبه افزایش دهیم.
    آقای عرف اجرایی شدن این پیشنهاد را منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و افزود: با توجه به اینکه ما قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را داریم و در عمل قانون موجود محدودیت‌هایی را در این زمینه برای مجریان پیش‌بینی کرده است، نیاز داریم پیشنهادمان در صورت موافقت شورای نگهبان به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا برسد، چرا که مصوبه‌های این ستاد در حکم مصوبه‌های شورای‌عالی امنیت ملی است.
    وی در خبرگزاری تسنیم تأکید کرد: اصل بر این است که ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ انتخابات برگزار می‌شود و انتخابات یک روز هم عقب نمی‌افتد، ضمن اینکه در زمینه تبلیغات و حضور میدانی طرفداران و دواطلبان، انتخابات متفاوتی خواهیم داشت و مانند انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی ممنوع خواهد بود.