کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نخواهم شد
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نخواهم شد
مهندس محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس نهم در گفتگو با برنامه "پشت صحنه" رادیو تهران گفت: موفقیت دولت آقای روحانی، موفقیت نظام است و تا زمانی که لازم به همکاری است نباید از آن دریغ کنیم.

نایب رئیس مجلس نهم در خصوص فعالیت های سابقش به عنوان نماینده مجلس و معروف شدنش با واژه “لابی من” در برنامه پشت صحنه ۲۹ تیرماه گفت: اگر مفهوم از کلمه لابی مقصود یک نماینده از جلب مخاطب و افراد هم رای باشد، درواقع کار نماینده همسو کردن رأی دیگر نماینده ها با خود است. اما اگر این واژه به معنای همگرا کردن افراد با توسل به زور و تهدید باشد، این تعبیر بسیار جای ایراد دارد و این عمل گناه است. در واقعا لازم‌ است انسان زبان گفتگو با هر شخصی را بداند و سعی در همراه کردن دیگران داشته باشد. من در این زمینه بسیار تلاش میکردم .

باهنر در رابطه با استیضاح و تاثیرگذاری آن اظهار داشت: در مجموع طبق قانون اساسی و وظیفه ملی و شرعی، لازم است افراد مسئول در حکومت یک مملکت را به کمک یکدیگر و نه علیه یکدیگر اداره کنند. اگر فضا بصورتی باشد که قوا بخواهند ممکلت را علیه یگدیگر اداره کنند، حتما این روند به جایی نمی‌رسد. من با تعداد زیادی از نماینده های مجلس در خصوص دولت روحانی صحبت کرده ام و این دولت نیز بی نقص نیست.
وی افزود: طبق گفته های مقام معظم رهبری در یکی از دیدارها، مجلس نقشه راه را تعیین می‌کند و دولت باید در این راه قدم بردارد؛ اما نقشه راه باید واجد شرایطی باشد که دولت بتواند در آن حرکت کند.

نایب رئیس مجلس نهم با اعلام کرد که نه تنها در این دوره، بلکه در دوره قبل هم کاندیدای انتخابات مجلس نشده است گفت : گاهی لزوم بر‌ گردش نخبگان و به میدان آمدن نسل های بعدی است. همچنان که ما نیز بار مسئولیت بر دوشمان سنگینی می‌کند و بسیار پرمشغله هستیم. افراد میانسال و بطور کلی همسن من تنها ۲۰ درصد از جامعه را تشکیل می‌دهند و ۸۰ درصد شهروندان این کشور، افرادی هستند که انقلاب، جنگ و حضرت امام را درک نکرده اند اما تصمیم گیرندگان آینده این کشور هستند.
وی در ادامه افزود: لازم است این وظایف به نسل های آینده محول شود. البته ما تجربه بسیار ارزشمندی داریم که از انتقال آن به نسل های آینده دریغ نمیکنیم. ما هیچ وقت خود را بازنشسته تلقی نمی‌کنیم و همیشه بدهکار نظام و ملت خواهیم بود.

باهنر اشاره کرد : به شخصه احساس میکنم در طول ۴ سالی که در مجلس حضور نداشته ام، نقش بسیار مفید تری ایفا کرده ام. به تعداد دفعات با سران قوا و بیت رهبری تماس میگرفتیم و مکاتبه میکردیم تا در راستای ایجاد اصلاحات ساختاری قدمی برداشته باشیم. بعضی از دوستان نیز مانند جناب قالیباف و حدود ۱۵ تن از وزیران دولت روحانی، در زمینه های خاصی صحبت کرده ام و همیشه سعی بر انتقال تجربه ها داشته ایم و گفت‌وگو هایمان بسیار موثر بوده است.

وی اظهار داشت که علاقه ای به کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد و گفت : تمایلی به پیشگویی در این خصوص ندارم. همچنین نکته حائز اهمیت این است که موفقیت دولت آقای روحانی، موفقیت نظام است و تا زمانی که لازم به همکاری است، از آن دریغ نکنیم. ممکن است رئیس جمهور مشکلات و نقص هایی نیز داشته باشد؛ اما ما باید به کمک یکدیگر برای سربلندی این نظام تلاش کنیم.
باهنر در انتهای این گفتگو درخصوص افزایش قیمت ها و سکوت دولت گفت: علل زیادی در این اتفاق دست دارند و با توجه به افزایش روزانه نقدینگی در کشور و متناسب نبودن بودجه با هزینه های دولت، مدیریت این شرایط بسیار سخت است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای